top of page

AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI 

Evcil hayvanlarda ağız ve diş sağlığı genel hayat kaliteleri açsından çok önemli bir faktör olmakla birlikte, genellikle yavrularımızın ebeveynleri tarafından geç fark edilmekte ve maalesef yaşam kalitelerini olumsuz yönde etkilemektedir.

7 yaş ve üzeri kedi ve köpeklerde sıklıkla rastlanan ağız ve diş problemlerinin uzman sağlık personeli tarafından hızlı bir şekilde tespit edilip tedaviye başlanması büyük bir önem taşımaktadır.  

Unutulmamalıdır ki ihmal edilen diş rahatsızlıkları ciddi sağlık problemlerine dönüşebilmekte ve yavrularımız için hayati tehditler oluşturabilmektedir.

Kliniğimizde rutin kontrollere gelen her yavrumuzun ağız ve diş muayenesi de ayrıca yapılmakta, yavrularımızın aileleri ağız ve diş sağlığı ile ilgili özel olarak bilgilendirilmektedir.

Polikliniğimizde diş konusunda bilgi ve deneyime sahip veteriner hekimlerimiz ve onlara destek veren teknikerlerimiz, modern tıbbi cihazlar eşliğinde hastalarımızın ağız ve diş sağlığı ile ilgili yapılması gereken tüm tedavi aşamalarını planlamakta ve yapılan raporlamalar sonrasında güncellemektedir.

bottom of page